Jak na levnou dovolenou?

Mnoho lidí se domnívá, že cestovaní a finance jdou ruku v ruce, že jsou na sobě závislé. Peníze sice mohou ovlivnit výběr cílové destinace, kvalitu služeb I dopravy, ale nejsou rozhodně jediným sprostředkovatelem zážitků. Jak tedy cestovat, aniž byste museli sahat hluboko do kapsy?
letadlo wizzair

Nízko nákladové letecké společnosti

 
V dnešní době je nabídka letenek do různých koutů světa obrovská. Ceny se mohou ale velmi lišit. Společnosti jako Ryanair, Wizzair nebo EasyJet jsou známé díky velmi nízkým cenám.
pokoj v penzionu

Levné ubytování

 
Tohle velmi záleží na osobních preferencích a celkovému pojetí dovolené. Pokud stojíte o autentické zážitky mimo hotelový resort, následující možnosti se vám budou líbit.
Hostel
Hostel je levnějším a skromnějším typem hotelu. Nabízí ubytovaní v soukromých pokojích, ale také v místnostech pro mnohdy až třicet osob. Podle typu pokoje se samozřejmě odvíjí i konečná cena.
Airbnb
V poslední době velmi oblíbený typ noclehu, kdy je vám poskytnut buď celý byt, nebo pokoj tamním hostitelem, který s vámi dané místo může sdílet, ale také nemusí. To záleží na vašich preferencích při výběru.
Couchsurfing
Tento typ ubytování je úplně nejlevnější, v podstatě nestojí nic víc než drobnost z vaši rodné země, kterou svému hostiteli můžete ze slušnosti darovat. Pobyt u někoho doma může být skvělým zážitkem, ale je třeba být obezřetný, protože nikdy nevíte, na jakého člověka narazíte.
Kempování
Pokud stojíte o opravdové dobrodružství a zákony dané země to povolují, můžete spát ve stanu ve vyhrazených campech, nebo volné přírodě.

728x90-bezdotyk-1511285347.png

Jídlo

 
Na jídle ušetříte tak, že si ho budete připravovat a vařit sami.
stan v kempu

Atrakce

 
Co se samotného programu a itineráře táče, najděte si turistické atrakce, které jsou zdarma. Například ve Skotsku jsou vstupy do všech muzeí bezplatné. Zeptejte se místních také na jejich doporučení.

Jak na levnou dovolenou?
Ohodnoťte příspěvek