Život s kočkou

Jací jsme, takoví jsou i naši domácí mazlíčci. Obecně lze říci, že zatímco psa si pořídí člověk méně sebevědomý, co má snahu komusi cosi diktovat, rozhodně s tímto životním krédem nemůžete uspět u koček. Jsou svéhlavé, nesmírně sebevědomé, rozhodují o svém životě podle svého uvážení a akceptují vás jen do té míry, jestliže vás považují za svou novou matku.
Být kočkou je velice zvláštní situace. Jsou to zvířata, co se pohybují na rozhraní mezi divočinou a rodinným životem. Jestliže máte pozorovací talent, záhy zjistíte, jaký modus žití to vlastně ti naši chlupáčci dávají světu na odiv.
kočka u květiny

Zvířata si vybíráme podle sebe

Hovoříme-li o tom, že každý z nás si vybírá zvíře podle toho, v jakém psychickém rozpoložení se nachází, zvláště markantní je to právě u koček. Říká se, že si podvědomě k sobě přitahujeme situace a bytosti, s nimiž hodláme prožít svá nejniternější přání. Máme-li v povaze bojovného ducha, co by se s každým ihned měřil a srovnával, sáhneme po takovém koťátku, které se chová téměř shodně. A naopak lidé citliví, něžní a mazliví se potkají s protějškem s obdobnými vlastnostmi .
kočka ve tmě
Pokud tedy máte pocit, že je vaše kočička neobyčejně vynalézavá a nápaditá, nejspíš jste člověk nesmírně kreativní, a bude-li se vám zdát, že s vámi ten drobný tvor se sklopenýma ušima hodlá zápasit a považuje vás za svou kořist, měli byste se nad sebou zamyslet, zda se tak nechováte ke své rodině nebo ke svým přátelům.
zívání kočky

Řeč těla

Otírání o ruce a nohy, o tvář, anebo o okolní předměty, to není projev mazlení, ale značkování teritoria. Na tlapkách a za čenichem má pachové žlázky a těmi si posvětí vše, co je jí vlastní, tedy kromě neživých předmětů i ty pohyblivé, co je považuje za součást vlastního bezpečného prostředí.
Většina koček nesnáší hlazení na břiše, což je pochopitelné, neboť se jedná o velmi citlivé a zranitelné místo. Pokud je však mezi vámi opravdu silné pouto, může se stát, že se vám rozvalí na klíně bříškem vzhůru a nechá se na něm hladit. V tu chvíli k vám chová naprostou důvěru a to je právě ten okamžik, kdy vám připadá, že máte ve své blízkosti namísto dravce dalšího člena rodinného krbu.